top of page

97- 31.12.2022Önce bütün dertleri,sorunları, keşkeleri geri de bırakabilme iradesi gösterip, hepsi deneyimdi, ne olduysa olması gerektiği gibi oldu diyebilmeyi ve acısıyla tatlısıyla yaşadıklarımızın kabulu ve idrakı ile; “eğer yaşamasaydım, bugün ki ben’den yaşamımdan geriye ne kalırdı ki” deme bilgeliğine ulaşabilelim. Ne kaldıysa geride sana iyi gelmeyen, kötü dediğin, inan hepsi zihnindeydi, oradan temizlemeden geleceğinden de gitmeyecek, fark et!


Sonra yeni hedeflere, yeni düşlere yol alacağımız, bütün bunları gerçekleştirmeye dair kendimize sözler verip bunları beyan edip tutmaya adayacağımız, yolculuğumuzda bize samimiyetle eşlik edenlerin ellerini sıkıca tutacağımız, iyi hissetmediğimiz hiçbir yerde bulunmayacağımız ve en çok da sorumluluğumuzun farkındalığı ile doğayı, hayvanı, insanı sevgi ve şefkatimizle, nezaketimizle onurlandıracağımız, cesaretle yaşamaya ve yaşatmaya varım diyebileceğimiz günlere kucak açmaya hazır olalım!


İstediğin, beklediğin ne varsa, her şey önce sen olacaksın, olmadan, olduğunu paylaşmadan alan da olamazsın. Sevginin kendisi olmadan ve bunu coşkuyla paylaşmadan bulamazsın, hakkaniyetli yaşamazsan, sürekli haksızlıklara uğrayan ve şikayet eden olursun, var olana şükür bilmezsen, kıtlıkta yaşarsın, sevginin kendisi olmadan, saçmadan bolca, önce dışardan bekleyensen sevilemezsin.


Yılların deviniminden beklediklerini gerçekleştirecek olan tek güç sensin, fark edip, cesaretle önce kendin olmalısın, sonra da beklediğin o şey! Keza sende olmayanı çekemezsin yaşamına da. Herşey sen de var ve istediğinde ol dediğinde olabilen bir bilinçle yaratılmışsın, sen sadece fark et!


Şimdi yeni yıla sen hangi düşlerle adım atıyorsun, sen kendini kim olarak sunuyorsun yaşama, sevdiklerine, geleceğine şimdide hangi sözleri verip, yeni yıldan değil kendinden ne bekleyerek giriyorsun 2023’e?

İlk soru benden; “kimsin ve kim olmak istiyorsun?


Gönlümüzde olan kendimiz ve bütün için tüm hayırlı düşlerimizin yaratıcısı olabilelim ve yaşamlarımızda gerçeklik bulmasını düşleyelim…


Sağlıkla, çok sevgiyle

Comments


bottom of page