top of page
Selcan Görmüş

4 Şubat 1982 yılı Ankara doğumluyum.

2004 yılında Sakarya Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun olduktan sonra kariyerimin ilk yıllarında; özel bir eğitim kurumunda 6., 7. ve 8. sınıf öğrencilerine “Rehber Öğretmenlik” yapıp, 3 sene boyunca öğrenci-veli-sınav sistemi üçlüsünün uyumlu çalışabilmesi için gerek bireysel görüşmeler gerekse seminerler üzerine uzmanlaştım.

Yedi yılı aşkın sürede çeşitli kurumsal firmalarda “İnsan Kaynakları ve Eğitim Uzmanı” olarak görev alarak tüm insan kaynakları süreçlerinin gerçekleştirilmesinde aktif çalışmalar yaptım.

Kurumsal ve Bireysel olarak İletişim, Beden Dili, Zaman Yönetimi, Takım Çalışması, Problem Çözme Teknikleri, Öfke ve Stres Kontrolü, Sunum Teknikleri konularında birçok eğitim vermiş ve hâlâ bu konular üzerine eğitimler vermeye de devam etmekteyim.

Eğitim vermenin de almanın da bitmeyen bir yolculuk olduğuna inanarak ve bunun sürekliliğini savunarak;

  • 2009 yılından itibaren; Türkiye’nin ilk NLP Uzmanlarından olan Oğuz Saygın’dan NLP Practitioner ve Master Practitioner eğitimlerini alarak “NLP Uzmanı”,

  • 2010 yılında Bireysel Danışmanlık ve Koçluk eğitimini de Oğuz Saygın’dan alarak “Yaşam Koçu”,

  • 2011 yılında Almanya’da bulunan ve Aurawell’in kurucusu olan Mine Çakır’dan Tibet Çanaklarıyla Ses Terapisi eğitimini alarak “Ses Terapsti”,

  • 2011-2014yılları arasında Türkiye’nin ilk Astrologlarından Hakan Kırkoğlu’nun kurmuş olduğu ve ISAR’a kayıtlı Gökleri Bilgeliği okulundan Astroloji eğitimini alarak “Danışman Astrolog”

  • 2013-2014 yılları arasında Doğu Akdeniz Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezinden Aile Danışmanlığı eğitimlerini alarak “Aile Danışmanı” ,

  • 2019 yılında Landmark Forum,  Landmark Advence İleri Düzey ve Seminer programlarını  tamamladıktan sonra,

  • 2021-2022 yılları arasında Koçluk Merkezinden bir çok “Koçluk” eğitimlerini alarak ICF’den ACTP onaylı “Professional Certified Coach (PCC)” unvanlarında yetkinlik ve uzmanlığım bulunmaktadır.

Astroloji 

Göklerin Bilgeliği 

NLP Master 

Saygın & Saygın 

Professional Certified Coach

Koçluk Merkezi

Aile Danışmanlığı

Akdeniz Üniversitesi

bottom of page