top of page

99-Gücünü Sevgiden Yana Kullan
Dünya sadece insan egosunun emrine, ona hizmetine yaratılmadı!


Eşit koşullarda sevilmek, doymak, barınmak, tedavi edilmek, kısacası yaşamak her canlının en doğal hakkıdır ve tabiattaki her canlının yaşam hakkı da aynı derecede önemlidir.


Diğerlerinden farklı olarak insana sadece fazladan bir bilinç verildi, bu gücü senden farklı olanla uyumla yaşama kurallarını oluştur, geliştir, koru, kolla, doyur, paylaş, sonsuz bir sevgi ver ve güzellikleri büyütme iradesini göster dendi.


Kendinden olmayanın da kendin gibi düşünemeyenin de yaşam alanına, hakkına, düşünme özgürlüğüne saygıyla yaklaşmalısın. Canlı olan her şeyin, bu çeşitliliğin evrende hepimizin yaşamını zenginleştirdiğini görmeden bu yolculuğu anlamlı kılamayız, sevmeyi bilmezsek sevilemeyiz.


İnsan gücünü sevmekten yana kullanmayı öğrenmeyene, bilmeyene, kötülüğü seçene de omurgalı ve sabırlı bir duruşla, pes etmeden sevmeyi yayarak ve iyilik mücadelesini bırakmadan, değişimin parçası olmaya gönüllü bir duruş sergilemeli, bıkmadan anlatmalıyız ki bütünlük halinde huzurla yaşayabilelim.


İnsan, Hayvan, Doğa, tüm canlıların birbirini tamamladığının kabulü ile bize bu mucize yaşamı sağlayan yaratıcıya şükürle, bu özel duyguyu; sevgiyi, tabiatımızı onurlandırdığımız bir yaşamı inşa etmekten bir an geri durmayalım.


Yaratıcısı olmadığın hiç bir canlının yok edicisi de olamazsın! Umudumu kaybetmeden düşlediğim cennet dünyaya ulaşmak, birlikte yaşamayı öğrendiğimizde ve her birimize düşen sorumlulukları yerine getirmekle mümkün olacak. Ben ne yapabilirim ki demeden, doğadaki her canlıya sahip çıkacağımız, koşulsuz seveveğimiz, zarar vermemek için özen göstereceğimiz günlere hasretle...


Bu uğurda kendini sevgisini, varlığını adayan herkese şükranla


Sağlıcakla

Comments


bottom of page