top of page

104- Senin İçin-2

Sakın ben tek başıma ne yapabilirim deme!


Keza;

"Bahar, bir tek insanla gelebilir insana."


Kime nasıl iyi gelebilirize odakla; bazen şiddetsiz bir dille, bazen nezaketli bir üslupla, bazen anlayamazsak bile anlamaya çalışma niyetiyle, bazen sadece dinlemekle, beraber ağlamakla, hatta geçer bu günlerde deMEMEkle...

Çoğu zaman da paylaşmakla; cebimizdeki sahipliklerimizden, bir lokma ekmeğimizden, umut dolu düşüncelerimizden, en çok da sevgimizden paylaşarak, karşımızdakinin gücünü arttırarak, iyi insanların, güzel şeylerin de olacağı inancını büyüterek belki...


Çünkü acıların şifası da ilacı da Sevgi ve Şefkattir bana göre, zaman değildir tek başına.

Ama zamanla sadece geçeceğine inanmak ister insan zihni. Oysa o zaman içinde umut edeceği bir sevgi olmazsa inanç oluşamaz, tek başına zaman yetmez, yeniden ayağa kalkmaya dair bir bir istek, bir anlam bulmak zorundadır geride kalan. Niye böyle bir zamana doğduk da demeden, yaşamda tesadüfler olmadığını, her şeyin ve herkesin bir sebeple tam da bu zamanda olduğumuzu düşünebilmekle, çözüme, birliğimize kavuşacağız, beraberliğimizi koruyabileceğiz.


Bireyde tek başına çözüm yoktur belki, kimse kahraman olamaz ama biricikliğimizle birliğe hizmet etmek, bir’lerle çoğalmak değil midir marifet ? Bu acıları dayanılır kılacak olan Biz’le tek olmaktır, yalnız bırakmamak, tek hissettirmeyerek, acılar acımızdır diyerek.


Ben diye bir şey yok; Bir’imiz Biz’imiz için olmalı. Geçinmeye, bir olmaya gönlün var mı, dönüp bakabilirsin içine. Hiç kimse görmese bile adaletle, nezaketle, hakkaniyetle ve samimiyetle yaşayan erdemli insan olarak kalabilir.


Bazen hiç kimsenin seni onaylamayacağını bilsen bile, emin olduğun hakkaniyetli değerlerinin peşinden gidip gösterdiğin duruşla bir çok insana ilham olabilirsin. Sen geri durma biz olmaktan, bize hizmet etmekten.


İnsan doğmak seçimin olmayabilir ama tam da insan kalabilmek işte senin idrakın, iradenle senin seçimin olacak! Burda da sorumluluk almak devreye girecek.


Bunlara hala alışamadınız mı demeyin, normalleşmeyi hemen beklemeyin, azınlıkta kalmayı kabul etmeyin, unutursun demeyin, unutmak diye bir şey yok!

UNUTMAMAK, UNUTTURMAMAK ZORUNDAYIZ!


Mutluluk nedir bilir misiniz? Mutluluk bir başkası için iyi bir şey yapmaktır, başkalarının acılarını anlamaya çalışmaktır tam da başkaları için yaşamaktır!


Gücümden gelenle, tüm kalbimle seninle olmak, seni sadece dinlemek niyetiyle buradayım, yalnız değilsin! BİR olalım BİRLİK olalım, kolaylıkla şifalanalım diye...


Sağlıcakla

Aynur GörmüşComments


bottom of page